Bitcoin boost: Biden ogłosi w przyszłym tygodniu plan stymulacyjny COVID o wartości 1,5 biliona dolarów.

Joe Biden planuje ogłosić nowy pakiet stymulacyjny.

Entuzjaści Krypto uważają, że nowy pakiet stymulacyjny jeszcze bardziej pobudzi Bitcoin.

Pojawiły się doniesienia, że nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Joe Biden, ma zamiar ogłosić nowy pakiet stymulacyjny o wartości 1,5 biliona dolarów. Zgodnie z tym sprawozdaniem Amerykanie mieliby prawo do 1400 dolarów każdy.

Obecna administracja starała się uzyskać czek na bodźce w wysokości 2000 dolarów, ale propozycja ta nie poleciała z powodu antagonizmów republikanów Senatu.

RelatedPosts
Galaxy Digital zakłada własną jednostkę wydobywającą Bitcoin
Kanadyjski fundusz 3iQ Bitcoin przekroczył 1 miliard dolarów AUM.
Przewidywanie cen Bitcoinów: BTC retestowanie 40000$, analityk
Bitcoin Ban: Fresh move to end crypto in the UK initiated

Jednak w sytuacji, gdy demokraci mają stać się partią większościową zarówno w Senacie, jak i w Izbie, nowo wybrany prezydent spodziewałby się niewielkiego sprzeciwu wobec swojego pakietu stymulacyjnego.

Joe Biden również obiecał, że potraktuje pandemię poważniej niż prezydent Trump. Może to oznaczać więcej polityk i przepisów, które będą miały na celu przyspieszenie wdrażania gospodarki amerykańskiej.

Zasadniczo oznacza to, że rząd USA wyda więcej bilionów dolarów amerykańskich na pakiety pomocy i jako pakiet bodźców gospodarczych. Szacuje się, że jedna czwarta wszystkich dostępnych obecnie dolarów została wybijana w 2020 roku.

Ponieważ przyszły prezydent po objęciu urzędu podzieli się kolejnym 1,5 biliona dolarów, prawdopodobnie zostanie wybijanych więcej dolarów.

Hans Nichols, darczyńca z Axios, powiedział, że Amerykanie mogą otrzymać ulgę w wysokości 2000 dolarów, plus pakiet podatkowy i infrastrukturalny. Następnie dodał, że nowy program prezydenta ma zwiększyć zyski kapitałowe i krańcową stawkę podatkową dla Amerykanów.

Kryptończycy uważają, że byłby to plus dla Bitcoina

Odkąd pojawiły się wieści, że nowy prezydent planuje swój pakiet bodźców gospodarczych, entuzjaści kryptografii ponownie wyrazili swoje przekonanie, że to tylko przyspieszy przyjęcie Bitcoina.

Ivan na Tech, entuzjasta kryptografii, tweetował, że nowy pakiet Joe Bidena przeniesie Bitcoin na nowe wyżyny. Dodał, że do lutego rynki akcji zostaną jeszcze bardziej wzmocnione.

Inny entuzjasta kryptografii, David Lark, podzielił pogląd Ivana. Według niego, administracja Bidena miała zamiar zepchnąć Bitcoina daleko w kosmos.