Zum Inhalt springen

Bitcoin (BTC) Wolumen obrotu kontraktami terminowymi w stanie ciągłego spadku Bitcoin

Dzienny wolumen handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin’y stale się zmniejsza.
Jedną z przyczyn tego spadku może być sezon letni na półkuli północnej, który daje inwestorom możliwość wykonywania innych czynności niż handel.
Bitcoin Billionaire po raz kolejny walczy o utrzymanie poziomu powyżej 9,100 dolarów.
Dzienny wolumen handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin (BTC) na wszystkich platformach instrumentów pochodnych spadł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Fakt ten został podkreślony przez zespół w Unfolded poprzez następujący tweet.
Sezon letni Tradycyjnie ma niski wolumen handlu Bitcoinami (Bitcoin Trade Volume)
Spadek dziennego wolumenu handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin może być powiązany z działalnością wokół letnich wakacji na Półkuli Północnej. W tym regionie kuli ziemskiej sezon letni odbywa się między marcem a końcem października lub początkiem listopada i pomimo rozpowszechnienia się COVID19 jest pełen aktywności na świeżym powietrzu.

Wzorzec ten został podkreślony w raporcie z początku tego miesiąca przez zespół Crypterium Analytics, który wyjaśnił, że to samo dotyczy tradycyjnych rynków akcji.

Sezon letni zawsze był złym czasem dla handlu. Dotyczy to zarówno kryptojum waluty, jak i tradycyjnych rynków finansowych.
I choć media mówią, że zainteresowanie BTC rośnie, to częściowo jest to fikcja. Wszystko dlatego, że rynek ma bardzo niską płynność i liczbę graczy.

Bitcoin Walczący o utrzymanie 9 100 dolarów

Niski wolumen handlu jest również powodem braku zmienności Bitcoinu. We wcześniejszej analizie odkryto, że 8 900 dolarów to poziom cen Bitcoinów do oglądania w ten weekend. Opierało się to na fakcie, że cena Bitcoinu była poniżej 50-dniowej średniej kroczącej i wyglądała na ustawioną na powrót do stref wsparcia odpowiednio 8.900 i 8.600 dolarów.

Jednak, patrząc na 6-godzinny wykres Bitcoin, spadający klin wydaje się tworzyć z niższym celem jest wyżej wymienione 8.900 dolarów.

Bitcoin (BTC) Futures Trade Volume in a State of Constant Declined 13

Jeśli spadający klin się zagra, Bitcoin może doświadczyć odbicia na podanym poziomie 8.900 dolarów lub nawet wcześniej. Jednak jest bardzo mało prawdopodobne, że Bitcoin odbijanie się wokół tego poziomu przełożyłoby się na pchnięcie do 10.000 dolarów. Dlatego Bitcoin może po prostu nadal oscylować między 9.300 dolarów do 8.800 dolarów poziom cen przez kilka tygodni.

Kommentare sind geschlossen, aber Trackbacks und Pingbacks sind möglich.